BOHATER

Edycja DRUGA

Poznajcie Joasie.

Asia to Twarda Sztuka :). Praktycznie całe swoje życie spędziła na szpitalnym oddziale a pomimo to zaraża uśmiechem każdego kto ją spotyka. Opuszczona przez rodziców znalazła w końcu swój prawdziwy dom w wyjątkowym miejscu „Domu w Łodzi”, który opiekuje sie również innymi bohaterami podobnymi do niej.

Joasia

Joasia cierpi na ciężką w diagnozie chorobę podobną do „Klątwy Ondyny. W prostych słowach kiedy zasypia jej organizm może zapomniec oddychać…

Wspólnie będziemy walczyć o zakup przenośnego respiratora, który zapewni jej spokojny sen i bezpieczeństwo także wtedy kiedy będzie chciała się przemieszczać. Jeżeli uda się nam uzbierać potrzebne środki spróbujemy spełnić dodatkowo jedno z jej marzeń :)

Joasia 2

Wierzymy że razem damy rade!

Edycja PIERWSZA

Poznajcie Radka.

Radek to prawdziwy Twardy Zawodnik. Przeciętnemu człowiekowi ciężko wymówić a co dopiero wyobrazić sobie z jakimi problemami ze zdrowiem Radek musi sobie na co dzień radzić (zespół FAS, kyfoskoliozę kręgosłupa i niedowład wiotki kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, problemy z nerkami, wadę wzroku, oraz nasilające się problemy z oddychaniem związane z budową ciała) a jednak ten młody chłopak codziennie z podniesioną głową stawia im czoła.

Radek

Radek, mieszka na co dzień w Gdańsku będąc częścią rodziny zastępczej. Wcześniej przeszedł długą i ciężką drogę będąc zabranym interwencyjnie z domu i przez długi czas mieszkając w szpitalu. Pomimo nieustannej rehabilitacji i leczenia Radek stara się żyć normalnie. I właśnie tej normalności naszemu bohaterowi chcemy podarować odrobinę więcej. Wierzymy bowiem że świat, który nie jest do końca sprawiedliwy możemy wspólnie zmieniać.

Radek 3

Jesteśmy pewni, że Radek poradzi sobie ze wszystkimi problemami ze zdrowiem. Walczy o siebie każdego dnia i ta konsekwencja musi przynieść efekt. Wiemy też, że zasługuje na szansę aby powalczyć o swoją przyszłość, także tą związaną z edukacją i samodzielnością w przyszłości

Radek, interesuje się komputerami i jak większość jego rówieśników również grami. W ramach zbiórki środków chcemy pokazać mu ten świat z nieco innej strony poprzez zakup przenośnego komputera oraz udział w warsztatach programowania dla dzieci i młodzieży.

Dlaczego?

Przede wszystkim, dlatego że Radek to lubi. A przez zabawę uczymy się najbardziej. Co więcej  Radek będzie mógł pogłębiać swoją wiedzę także w trakcie leczenia i rehabilitacji w szpitalach i sanatoriach nie tracąc jednocześnie kontaktu z rodziną i rówieśnikami.

Po drugie chcemy otworzyć przed nim możliwość nabycia w przyszłości wartościowego wykształcenia i zdobycia dobrej pracy a tym samym dać mu szansę na osiągnięcie samodzielności. To bardzo ważne ponieważ Radek jako osoba z poważnymi niepełnosprawnościami oraz członek rodziny zastępczej startuje ze zdecydowanie gorszej pozycji.

Kto wie czy w przyszłości nie zostanie wybitnym naukowcem i będzie mógł pomóc dzieciom podobnym do siebie? My w niego wierzymy!

Walczymy o przyszłość Radka. Chcesz dowiedzieć się więcej jak nam pomóc kliknij tu